100-lecie parafii w Obszy i Niedziela Radiowa

  • 01.09.2019, 19:44
  • Joanna Ferens
100-lecie parafii w Obszy i Niedziela Radiowa
Katolickie Radio Zamość w ramach Niedzieli Radiowej odwiedziło parafię pw. Wniebowzięcia NMP w Obszy, która w tym roku obchodzi jubileusz 100-lecia swojego istnienia.

Mszy św. jubileuszowej przewodniczył bp Mariusz Leszczyński, który wygłosił również Słowo Boże oraz udzielił 36 młodym ludziom sakramentu bierzmowania.

W rozmowie Ksiądz Biskup podkreślał znaczenie jubileuszu stulecia dla wspólnoty parafialnej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Takie wydarzenia są przede wszystkim cenne dla młodego pokolenia:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nie można przy tej okazji nie wspomnieć o okrągłej, 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej i pamięci o tych, którzy oddali życie za Ojczyznę:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jubileusz 100-lecia parafii to wyjątkowy czas, który stawia przed mieszkańcami wiele wyzwań – tłumaczył wikariusz parafii w Obszy, ks. Andrzej Wąsek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Parafianie są niezwykle wdzięczni za dar własnej parafii i ogromnie to doceniają, co potwierdza przedstawicielka rady parafialnej, Jadwiga Mulawa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Również młode pokolenie dostrzega, że jest to przełomowy moment w życiu parafii. Swoimi refleksjami podzielił się Bartłomiej Piróg:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ta parafia to moje ukochane miejsce na ziemi – mówiła jedna z osób bierzmowanych, Beata Mach:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bp Mariusz Leszczyński za pośrednictwem Katolickiego Radia Zamość złożył także życzenia dla wspólnoty parafialnej w Obszy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na zakończenie przedstawiciele rodziców podziękowali ks. Biskupowi za dar sakramentu bierzmowania, swoje dziękczynienie wyraził również proboszcz parafii, ks. Paweł Sochacki. Zapraszamy do wysłuchania rozmów z przedstawicielami parafii (02.09) po godz. 13:00 lub TUTAJ.

Joanna Ferens

Zdjęcia (55)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe