Bolesna rocznica

  • 02.09.2019, 10:46 (aktualizacja 02.09.2019, 11:12)
  • Joanna Mazurek
Bolesna rocznica
Pochłonęła miliony ofiar i była największą wojną światową w historii. O II wojnie światowej, której 80.rocznicę wybuchu obchodziliśmy 1 września, nie wolno nam zapomnieć.

Wczorajsze uroczystości upamiętniające w Zamościu rocznicę napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny, sprawowana w kościele pw. św. Michała Archanioła. Po niej na placu przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyła się manifestacja patriotyczna, a w jej ramach ceremoniał wojskowy, apel pamięci i salwa honorowa oraz złożenie wieńców. Słowo do mieszkańców Hetmańskiego Grodu skierował prezydent Andrzej Wnuk.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pamięć tragicznych wydarzeń sprzed 80. lat uczcili zamościanie w różnym wieku. Był wśród nich mały harcerz.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Świadków tych wydarzeń pozostało już niewielu. Jeden z nich uczestniczył w uroczystościach przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zapytaliśmy świadka wydarzeń wojennych, co chciałby powiedzieć dzieciom, które uczestniczą w uroczystościach rocznicowych.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Uroczystości zakończyły się na Rynku Wielkim koncertem finałowym ,,XXXII Czteroetapowego Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny”.
Organizatorami wczorajszych obchodów rocznicę napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę byli Miasto Zamość, Garnizon Zamość, Parafia Rzymskokatolicka św. Michała Archanioła w Zamościu, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Okręg Zamość oraz Stowarzyszenie ,,Jesteśmy z Tobą – Bądź z Nami”.

 

Joanna Mazurek

Zdjęcia (7)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe