Lubaczów uczcił 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej

  • 02.09.2019, 16:13 (aktualizacja 02.09.2019, 16:20)
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów uczcił 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej Ks. Mariusz Pastuszak

1 września na Rynku Miejskim w Lubaczowie zostały wyeksponowane flagi państwowe. Ulica prowadząca pod Pomnik Niepodległości także została w ten sposób uhonorowana. Wszystkie delegacje, poczty sztandarowe i społeczność Lubaczowa przeszła w uroczystym pochodzie z Rynku Miejskiego pod Pomnik Niepodległości, aby tam oddać cześć bohaterom, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny – Polski.
Tam odśpiewano hymn państwowy, wygłoszono okolicznościowe przemówienia a także odznaczono „Kombatancką Gwiazdą Pamięci Polska Niepodległa – 1918”, żyjących obrońców Ojczyzny.
Dlaczego miejscem uroczystości był plac przy Pomniku Niepodległości wyjaśnia Starosta Lubaczowski, Zenon Swatek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Te obchody mają za zadanie przypominać prawdę historyczną, podkreśla posłanka podkarpacka, minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Anna Schmidt-Rodziewicz:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pamięć o tamtych wydarzeniach jest obowiązkiem nas wszystkich, dodaje Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Teresa Pamuła:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po złożeniu pod Pomnikiem Niepodległości wiązanek kwiatów, wszyscy zgromadzeni udali się do Konkatedry na Eucharystię w intencji poległych w czasie II Wojny Światowej.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (99)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe