Panu Bogu dzięki

  • 02.09.2019, 12:06 (aktualizacja 04.09.2019, 07:50)
  • Joanna Mazurek
Panu Bogu dzięki
Kilkadziesiąt pięknych wieńców z różnych gatunków zbóż, barwne stroje i atmosfera wdzięczności za zabrane plony – na dożynkach Gminy Zamość, które odbyły się w niedzielę, było radośnie i kolorowo.

Wydarzenie, które tym razem odbyło się w Łapiguzie, rozpoczął korowód sołectw.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po korowodzie nastąpiła najważniejsza część dożynek, czyli Msza święta dziękczynna w oprawie muzycznej zespołu „Wesołe Gosposie” i Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Białowola.
Bóg pobłogosławił rolnikom, zebrali plony – zwrócił uwagę w rozmowie z Katolickim Radiem Zamość Ryszard Gliwiński, Wójt Gminy Zamość.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na świętowanie z mieszkańcami Gminy Zamość przyjechali także goście specjalni, i to z daleka.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas dożynek nie zabrakło biesiadowania, muzyki i śmiechu. Wystąpili Maciej Wojtasiuk, Klub Seniora „Kalinka”, zespół „Roztoczanki”, zespół „Czerwone Korale”, kabaret „Taka Potrzeba”, Sandra Klecha (gmina Sanok), zespół „Białowolanki”, chór „Sitanianie”, Kabaret Lipsko, zespół „Echo Lipska”, zespół „Ale Cantare”, Ireneusz Szewczuk, zespół ShowMen Szopinek i Lisu ZTW. Gwiazdą wieczoru był zespół Loverboy, a do zabawy pod gwiazdami przygrywała grupa Accord.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Dodajmy, że trzy równorzędne tytuły w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy zdobyły sołectwa Lipsko Polesie, Mokre i siedliska. Do wysłuchania relacji dożynek zapraszamy Państwa w najbliższą sobotę po godz. 11.00 w ramach audycji Gminy Zamość.

 

Joanna Mazurek

Zdjęcia (23)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe