Dożynki Gminy i Dekanatu Lubaczów

  • 04.09.2019, 12:11 (aktualizacja 04.09.2019, 12:57)
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Dożynki Gminy i Dekanatu Lubaczów Ks. Mariusz Pastuszak

W pierwszą niedzielę września (01.09) wszyscy rolnicy Gminy Lubaczów dziękowali Bogu za otrzymane plony. Uroczyste dziękczynienie rozpoczęło się podczas Mszy Świętej w kościele pod wezwaniem Serca Pana Jezusa w Dąbkowie. Dożynki to czas pamięci o Bogu, ale także czas pamięci o drugim człowieku, mówi Dziekan Dekanatu Lubaczów, ksiądz Andrzej Stopyra:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ze świętem plonów związana jest tradycja wicia wieńców dożynkowych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Miejscowości Dąbków i Opaka jeszcze nigdy nie organizowały Gminnych Dożynek, podkreśla Starościna Sołectwa Opaka, Anna Borchowiec:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Doroczne święto plonów daje możliwość podziękowania rolnikom za ich ciężką pracę, mówi Wójt Gminy Lubaczów, Wiesław Kapel:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dalsza część uroczystości odbywała się na placu dożynkowym w Opace. Tam rozstrzygnięto konkurs na najlepszy chleb i najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Koła Gospodyń Wiejskich częstowały smakołykami, a zespoły muzyczne towarzyszyły przybyłym, do późnych godzin nocnych.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (186)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe