Dożynki Gminy Cieszanów w Starym Lublińcu

  • 04.09.2019, 12:34 (aktualizacja 04.09.2019, 12:56)
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Dożynki Gminy Cieszanów w Starym Lublińcu Ks. Mariusz Pastuszak

W tym roku, Stary Lubliniec był gospodarzem Dożynek Gminy Cieszanów. Uroczystości rozpoczęły się Eucharystią w kościele pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Starym Lublińcu. Następnie w barwnym korowodzie wszyscy uczestnicy przeszli na pobliski plac dożynkowy. Tam na przybyłych czekały różne atrakcje. Można było skosztować specjałów przygotowanych na konkurs kulinarny, a także zobaczyć wieńce dożynkowe przygotowane na konkurs na najpiękniejszy wieniec. Seniorzy z domu Dziennego Pobytu z Cieszanowa przygotowali spektakl. Były także występy zespołów: Niezapominajki, Kapeli Nad Brusienką czy Koromysło Folk Maszyna ze Szczebrzeszyna. Wszystko to po to aby podziękować rolnikom za ich trud i wysiłek, mówi Burmistrz Miasta i Gminy Cieszanów, Zdzisław Zadworny:

loadingŁaduję odtwarzacz...

To już kolejny raz Stary Lubliniec jest gospodarzem Dożynek Gminnych, mówi sołtys sołectwa Stary Lubliniec, Bożena Zygarlicki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

To wielkie święto rolników nie odbyłoby się bez zaangażowania wielu życzliwych osób.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszyscy uczestnicy dożynek byli ubogaceni życzliwą atmosferą tej uroczystości. A najwytrwalsi mogli bawić się na parkiecie do utraty tchu.

 

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (33)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe