Oleszyce. Parafialno – Gminne Święto Plonów

  • 04.09.2019, 12:44 (aktualizacja 04.09.2019, 13:09)
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Oleszyce. Parafialno – Gminne Święto Plonów Ks. Mariusz Pastuszak
Tegoroczne Dożynki Gminy Oleszyce rozpoczęła Msza Święta w kościele pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Oleszycach.

Rolnicy po trudzie całorocznej pracy przybyli aby podziękować Bogu za zebrane owoce ziemi. Czas podsumowania pracy rolnika, dla wszystkich jest bardzo ważny, mówi Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce, Andrzej Gryniewicz:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jednak ten rok nie był łaskawy dla pracujących na roli.

loadingŁaduję odtwarzacz...

To umiłowanie ziemi, umożliwia rolnikom dostrzeżenia potrzeb, także innych ludzi, podkreśla Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, Grażyna Zagrobelna:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas Dożynek można było posłuchać koncertu zespołu Cztery Pory Roku, Zespołu Pieśni i Tańca Kresy z Lubaczowa i Zespołu Pieśni i Tańca Roztocze z Tomaszowa Lubelskiego. Na scenie zaprezentowały się także zespoły Rompey i Lachersi. Muzyka folkowa bardzo współgra z charakterem święta plonów, mówi kompozytor zespołu Lachersi, Maciej Nieć:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Oprócz muzyki ludowej, można było skosztować specjałów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, a także kaszotta przygotowanego przez uczestniczkę programu MasterChef Joannę Studnicką.

 

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (77)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe