X rocznica nadania Szkole w Dereźni im. Papieża Jana Pawła II

  • 20.10.2016, 16:42
  • Joanna Ferens
X rocznica nadania Szkole w Dereźni im. Papieża Jana Pawła II
„Nie lękajcie się miłości, która stawia wymagania” – te słowa stanowią główne motto Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni, który w dniu 20 października obchodził 10 rocznicę nadania szkole imienia Papieża Polaka.

Jubileuszowe uroczystości rozpoczęły się od Eucharystii, której przewodniczył i wygłosił Słowo Boże Kapelan Zamojsko-Lubaczowskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II ks. dr Wiesław Galant, wraz z ks. dziekanem Witoldem Batyckim i ks. Pawłem Zawadą. Wszystkich kapłanów i zebranych gości powitały dzieci – przedstawiciele Szkoły w Dereźni: 

loadingŁaduję odtwarzacz...
Ksiądz Kapelan już na samym początku zwrócił uwagę, jak wielki to honor i zaszczyt mieć za patrona Św. Jana Pawła II: 

loadingŁaduję odtwarzacz...
Ks. Galant poświęcił również obraz przygotowany specjalnie na ten jubileusz, a także życzył również całej społeczności szkolnej wspaniałych owoców z pracy i nauki na wzór Świętego Patrona: 

loadingŁaduję odtwarzacz...
Następnie głos zabrała dyrektor szkoły w Dereźni, Zofia Bielak, która przedstawiła historię ostatnich dziesięciu lat placówki, najwybitniejsze osiągnięcia uczniów, szkolne sukcesy, a także to, w jaki sposób szkoła realizuje w swojej działalności nauczanie św. Jana Pawła II: 

loadingŁaduję odtwarzacz...
Był również przewidziany czas dla zaproszonych gości, którzy składali okolicznościowe gratulacje i życzenia, m.in. Wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński: 

loadingŁaduję odtwarzacz...
Na zakończenie uroczystości dzieci i młodzież zaprezentowały część artystyczną, w której znalazła się adaptacja sztuki Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera”, przeplatana występami tanecznymi i wokalnymi. 
 

Joanna Ferens

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe