Biłgoraj. Pielgrzymka do Matki Bożej Łaskawej

  • 07.09.2019, 11:27
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Pielgrzymka do Matki Bożej Łaskawej
Mieszkańcy Ziemi Biłgorajskiej, tradycyjnie jak co roku, (07.09) wyruszyli na pątniczy szlak do Sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim.

Grupę po raz kolejny poprowadził ks. Zbigniew Kurek, który zaznaczał, że pielgrzymi niosą do Matki Bożej wiele swoich intencji:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kapłan dodał, iż pielgrzymka ma wartość oczyszczającą:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do Pani Janowskiej zmierzała m.in. Teresa Radomska z Gromady, który podkreślała, że pielgrzymka to dla niej wyjątkowy czas spotkania z Matką Bożą:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jednym z pielgrzymów był również kleryk Szymon Brodziak, który tłumaczył, dlaczego wyruszył do Sanktuarium Pani Łaskawej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Grupa pielgrzymów wyruszyła z kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju, a po drodze zawitali do Gromady, Korytkowa Dużego, Frampola i Dzwoli, gdzie dołączali kolejni pątnicy. Proboszcz parafii w Korytkowie, ks. Krzysztof Gajewski nie ukrywał, że mieszkańcy Korytkowa co roku czekają na pielgrzymów, aby ich przyjąć i ugościć:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Co roku do Janowa pielgrzymuje również wójt Gminy Łukowa, Stanisław Kozyra:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pielgrzymi dotrą do Janowa Lubelskiego na wieczorne, pierwsze uroczystości odpustowe, zaś część z nich pozostanie na nocnym czuwaniu, aby 8 września świętować odpust Narodzenia Matki Bożej, właśnie tam, u stóp Pani Janowskiej.

Joanna Ferens

Zdjęcia (35)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe