Biłgoraj. Piknik ekologiczny ze św. Janem Pawłem II

  • 07.09.2019, 18:35
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Piknik ekologiczny ze św. Janem Pawłem II
Przy kościele św. Jana Pawła II w Biłgoraju odbył się (07.09) ‘Piknik ekologiczny ze Św. Janem Pawła II. Było to połączenie rodzinnej zabawy i edukacji ekologicznej połączonej ze zbiórką problematycznych odpadów.

Najbardziej zależy nam, aby uczyć społeczeństwo właściwych zachowań mających na celu dobro naszej planety – informował organizator pikniku, ks. Krystian Bordzań:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W organizację festynu włączył się również KSM działający przy parafii św. Jana Pawła II. Należąca do niego Aleksandra Chutkowska wyjaśniała, co ją zmotywowało do pomocy przy organizacji wydarzenia:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ze specjalnym ekologicznym programem artystycznym pt. ‘Frania Recykling. Cztery Żywioły i Ekodancing’ do Biłgoraja przybył Teatr ‘Katarynka’. Aktorka Agata Gałach tłumaczyła, w jaki sposób można uczyć młode pokolenia o ekologii poprzez zabawę:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W programie wydarzenia znalazły się także animacje ekologiczne na scenie pod namiotem, koncerty muzyczne, występy artystyczne i pokazy taneczne, wielkie bańkowe SHOW, ozdabianie toreb bawełnianych i konkurs loteryjny. Ponadto pracownicy nadleśnictw prowadzili warsztaty, pokazy oraz konkursy dla wszystkich uczestników pikniku związane z prowadzoną przez siebie działalnością. Nie zabrakło także stoisk z eko-produktami, z sadzonkami wydawanymi osobom przynoszącym surowce wtórne i elektroodpady, a także stoiska związanego z edukacją leśną w teorii i w praktyce.

Dodatkową atrakcją była wymiana 5 kg makulatury, 20 zgniecionych butelek, 10 słoików lub butelek szklanych, 20 zgniecionych puszek aluminiowych,10 baterii lub 1 kg elektroodpadów na drzewko.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Gaudium et Spes i Parafię Św. Jana Pawła II w Biłgoraju we współpracy z Nadleśnictwem Biłgoraj, Zwierzyniec i Janów Lubelski. Festyn został dofinansowany ze środków Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Joanna Ferens

Zdjęcia (55)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe