Piotr Zubek laureatem 46 Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych

  • 09.09.2019, 14:45 (aktualizacja 09.09.2019, 14:59)
  • Łukasz Kot
Piotr Zubek laureatem 46 Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych Łukasz Kot
Standardy jazzowe w wykonaniu młodych wokalistów rozbrzmiewały w Jazz Club Kosz

46 Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych odbyły się w Jazz Klub Kosz - Brama Szczebrzeska w Zamościu (06.09.2019 r.) i trwały w tym roku tylko jeden dzień. Do konkursu zakwalifikowała się piątka wokalistów: Ignacy Błażejowski (Krosno), Maria Mańkowska (Pruszków), Agata Salitra (Tomaszów Lubelski), Irena Zapolska (Kraków) i Piotr Zubek (Warszawa). O miano najlepszego wokalisty jazzowego festiwalu walczyli wykonując po 4 dowolnie wybrane utwory (standard jazzowy, blues, ballada jazzowa, śpiew skatem). Pierwsze miejsce zajął Piotr Zubek, drugie Irena Zapolska, pozostali otrzymali wyróżnienia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W tegorocznym składzie jurorskim znaleźli się: Tadeusz Nędza Kubiniec - muzyk, lutnik z Zakopanego, Barabara Wiatrzyk – muzyk, członkini i jedna z założycielek Stowarzyszenia Zamojski Klub Jazzowy im. Mieczysława Kosza w Zamościu, Jerzy Bałakut – muzyk, także członek Stowarzyszenia.  Na czele gremium oceniającego jako przewodniczący stał Krzysztof Brzózka – fan i znawca muzyki jazzowej, od 17 edycji juror zamojskiego konkursu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wokalistom towarzyszyła już po raz ósmy sekcja muzyczna Jazz Trio: Tomasz Białowolski - piano, Wojciech Szwugier – kontrabas i Piotr Skrzyński - perkusja.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas wydarzenia jako muzyczna gwiazda wystąpiła laureatka II miejsca ubiegłorocznej edycji 45 Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych – Gabriela Kundziewicz. Wokalistka, gitarzystka, kompozytorka i autorka piosenek. Studentka III roku psychologii w Warszawie. Laureatka najważniejszych konkursów piosenki w całym kraju. Obecnie pracuje nad autorską płytą tworzoną z zespołem Yukaa. Dodajmy, że organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Zamojski Klub Jazzowy im. Mieczysława Kosza na czele z prezesem Pawłem Cichoszem i dyrektorem festiwalu Grzegorzem Obstem. Autorem plakatu Festiwalowego/Konkursowego jest Łukasz Zwolan.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Katolickie Radio Zamość. Na miejscu obecny był Łukasz Kot.

 

Łukasz Kot

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe