Cieszanów. Uhonorowanie ś.p. por. Piotra Mazurka

  • 10.09.2019, 12:53
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Cieszanów. Uhonorowanie ś.p. por. Piotra Mazurka facebook.com/CentrumWeterana
Już w najbliższy czwartek 12 września odbędzie się uroczystość nadania rondu w Cieszanowie nazwy „Rondo im. por. Piotra Mazurka”.

Z tą inicjatywą wystąpili żołnierze z Jednostki Wojskowej nr 1460 z Orzysza, w której służył, poległy w walce przed 15 laty, mieszkaniec Niemstowa. Piotr niestrudzenie dążył do obranego celu, mówi ojciec poległego w Iraku syna, Janusz Mazurek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Już od najmłodszych lat wykazywał się pilnością w nauce.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W obliczu śmierci nie opuścił towarzyszy w potrzebie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uroczyste obchody, na które zapraszają Rada Miejska w Cieszanowie, Burmistrz Miasta i Gminy Cieszanów i Dowódca 14. Dywizjonu Artylerii Samobieżnej im. gen. bryg. Wacława Wieczorkiewicza w Jarosławiu, rozpoczną się Mszą Świętą polową o godzinie 14.00.

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe