Start do wolontariatu w Ciosmach

  • 10.09.2019, 13:00
  • Joanna Ferens
Start do wolontariatu w Ciosmach
Stowarzyszenie ‘Dąb’ w Ciosmach dokonało podsumowania projektu ‘Start do wolontariatu’, którego realizacja trwała od 1 września 2018 roku.

Głównym celem podejmowanych działań było zwiększenie aktywności społecznej 60-osobowej grupy dorosłych i młodzieży z Gminy Biłgoraj i Gminy Harasiuki poprzez zaangażowanie jej w działalność wolontarystyczną. W ramach projektu zaplanowano m. in. warsztaty ‘Akademia Liderów Społecznych’, wizyty studyjne w ciekawych miejscach aktywności obywatelskiej, wspólne akcje obywatelskie oraz Okrągły Stół Inspiracji, podsumowujący projekt i promujący jego efekty.

Jednym z trenerów w projekcie była Monika Dominik z Fundacji ‘Bliżej Pasji’ i Fundacji Aktywności Obywatelskiej, która w rozmowie wyjaśniała, co trzeba zrobić, aby gruntownie wykorzystać potencjał tkwiący w małych społecznościach:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tematyka szkoleń był zróżnicowana i angażowała zarówno najmłodszych, jak i najstarszych mieszkańców:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Założeniem projektu było zrekrutowanie 60 osób, zaś w akcjach społecznych miało wziąć udział 240 osób. W efekcie wzięło w nim udział 82 osoby, zaś w akcje społeczne włączyło się aż 900 osób.

Projekt ‘Start do wolontariatu’ był współfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Joanna Ferens

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe