O bezpieczeństwie

  • 11.09.2019, 10:47 (aktualizacja 11.09.2019, 11:27)
  • Małgorzata Kryk
O bezpieczeństwie
Mamy drugi tydzień roku szkolnego, a co za tym idzie kierowcy mogą spodziewać się wzmożonego ruchu. W ubiegłym tygodniu w ramach akcji "bezpieczna droga do szkoły" mundurowi w rejonie placówek oświatowych (a wiec w pobliżu przedszkoli i szkól) zwracali uwagę na zachowania kierowców i pieszych – zwłaszcza dzieci.

W roku szkolnym tłok na drogach odczuwalny jest nie tylko w godzinach porannego i popołudniowego szczytu, ale także w ciągu dnia. Dlatego w dniu wczorajszym w Samorządowym Przedszkolu Nr 3 w Biłgoraju mundurowi z biłgorajskiej Komendy spotkali się z dziećmi by porozmawiać o bezpieczeństwie. Spotkanie dotyczyło zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, a zwłaszcza w okolicach przejść dla pieszych. O spotkaniu policjantów dziećmi poinformowała oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. młodsza aspirant Joanna Klimek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mundurowi zwrócili także uwagę na noszenie elementów odblaskowych po zmroku. Najmłodszym zaprezentowany został także policyjny radiowóz oraz sprzęt.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Celem spotkań mundurowych z najmłodszymi jest zapobieganie wypadkom, do których dochodzi w ruchu drogowym. Często ich ofiarami są dzieci i młodzież. W celu zapewnienia bezpieczeństwa pieszym jutro (12.09) na drogach całej Polski prowadzona będzie akcja ph. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Aktywność policjantów będzie koncentrowała się przede wszystkim na kierujących pojazdami, którzy naruszają przepisy ruchu drogowego wobec pieszych.,

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe