Zapisy na rajd "Pieczony Ziemniak".

  • 21.10.2016, 09:23 (aktualizacja 21.10.2016, 10:49)
  • Małgorzata Kryk
Zapisy na rajd "Pieczony Ziemniak".
W ramach obchodów Roku Henryka Sienkiewicza 5.11 (sobota) z metą w Dańczypolu k/Grabowca odbędzie się rajd pn. "Pieczony Ziemniak".

Cisza otaczającej przyrody, leśne zwierzęta i mile spędzony czas w otoczeniu osób, dla których piesze wędrówki to przede wszystkim zapomnienie o obowiązkach dnia codziennego. Taki właśnie rajd, którego uczestnikami są miłośnicy przyrody odbędzie się z metą Dańczypolu. Więcej o rajdzie powiedział Edward Słoniewski, prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uczestnicy wyruszą pieszo o godz. 9. 15 i mają do wyboru dwie trasy o długości 8. km przez następujące miejscowości:

I trasa: Czartoria - Góra Zamkowa - Bronisławka - Dańczypol

II trasa: Rogów - Wygon Grabowiecki – Dańczypol

Dotarcie na metę przy źródełku w Dańczypolu przewidziane jest ok. godz. 12.30. Więcej o trasach i atrakcjach jakie czekają na uczestników rajdu powiedział Edward Słoniewski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Powrót do Zamościa przewidziany jest ok. Godz.15.00. W Rajdzie mogą uczestniczyć turyści indywidualni, sympatycy nordic walking oraz drużyny zgłoszone przez szkoły.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opłata za rajd wynosi 25 zł od osoby. Zgłoszenia przyjmowane są do przyszłego czwartku ( 27.10) w PTTK Oddział w Zamościu ul. Staszica 31, tel. 516 148 522.
W ramach wpisowego uczestnicy otrzymują: ubezpieczenie NW, opiekę kadry PTTK, znaczek rajdowy, nagrody w konkursach, przejazd autokarem.

Główne cele rajdu to:
- poznanie walorów turystyczo - krajobrazowych Działów Grabowieckich,
- zdobywanie punktów do odznak krajoznawczych i turystyki kwalifikowanej,
- popularyzacja odznak krajoznawczych,
propagowanie wiedzy ekologicznej,

Rajd odbędzie się bez względu na pogodę dlatego należy mieć ubiór stosowny do warunków atmosferycznych. Organizatorem rajdu jest Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze Oddział w Zamościu.

 

                                                                                                        Wszystkich serdecznie zapraszamy
 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe