Odzyskano części samochodowe

  • 13.09.2019, 09:54 (aktualizacja 13.09.2019, 10:15)
  • Małgorzata Kryk
Odzyskano części samochodowe Straż graniczna
Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie na początku września przechwycili części samochodowe pochodzące z przestępstwa. Na terenie województwa małopolskiego, w pow. Krakowskim wymierzyli działania w przestępczość samochodową oraz handel używanymi częściami samochodowymi pochodzącymi z kradzieży. Samochody zostały skradzione na terytorium Unii Europejskiej z Polski, Włoch, Wielkiej Brytanii i Niemiec.

Ustalono, że części samochodowe tj.: silniki, skrzynie biegów, elementy karoserii – drzwi, klapy oraz elementy zawieszenia o wnętrza pojazdów sprzedawane były zarówno na aukcjach internetowych jak i bezpośrednio na miejscu. Części pochodziły z pojazdów marek: Ford, Volkswagen, Audi, BMW, Jeep, Porsche, Citroen i Skoda. Do sprawy zatrzymano dwóch obywateli Polski w wieku 23 i 28 lat. Funkcjonariusze wpadli na trop mężczyzn po tym jak zatrzymali się na dpg w Hrebennem. Szacunkowa wartość ujawnionych części samochodowych wyniosła około 260 tys. zł. Wartość utraconych pojazdów z których pochodziły części oszacowano na ponad 3 mln 800 tys. zł.
 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe