Za nami Memoriał dr. Tomasza Teresińskiego

  • 16.09.2019, 11:02 (aktualizacja 16.09.2019, 14:06)
  • Małgorzata Kryk
Za nami Memoriał dr. Tomasza Teresińskiego
KT Return Zamość prowadzi nie tylko zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz kursy nauki gry w tenisa dla osób dorosłych., ale także organizuje cykliczne rozgrywki dla amatorów i zawodników. Poprzez turnieje stara się upamiętniać osoby, dla których za życia tenis ziemny był pasją. Dlatego w ten weekend w dn. 14-15.09 przy ul. Studziennej 2 w Zamościu odbył się Ogólnopolski Turniej Tenisowy lekarzy - Memoriał dr. Teresińskiego.

W oficjalnym otwarciu udział wzięli prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk, dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Piotr Orzechowski, rodzina dr. Tomasza Teresińskiego oraz władze klubu i tenisiści. Po otwarciu turnieju na grobie zmarłego Tomasza Teresińskiego przedstawiciele klubu wraz z prezydentem miasta i rodziną złożyli wiązankę kwiatów. Turniej jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem,a w wydarzeniu udział wzięli zawodnicy różnych grup zawodowych, ale przede wszystkim tenisiści reprezentujący środowisko medyczne.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak zawsze ranga turnieju była wysoka.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W jakich kategoriach wiekowych rozegrany został turniej?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Dla najlepszych graczy przygotowano atrakcyjne nagrody.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Diecezję Zamojsko – Lubaczowską w tenisie zimnym reprezentuje dwóch księży – ks. Janusz Wyłupek i ks. Czesław Koraszyński. Księża przygotowując się do turniejów regularnie trenują na kortach Returnu. W Żywcu w dn. 9-11.09 odbyły się XIX Tenisowe Mistrzostwa Polski Księży, gdzie ks. Janusz Wyłupek i ks. Czesław Koraszyński zajęli miejsca poza podium.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Ks. Janusz Wyłupek zdradził, że obowiązki duszpasterskie stara się dzielić z uprawianiem tenisa, dlatego tym razem zdecydował się wziąć udział w Memoriale. A jak wyglądały przygotowania do turnieju?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Dla zawodników, którzy wzięli udział w Memoriale, tego rodzaju turnieje to przede wszystkim upamiętnienie osoby dr. Tomasza Teresińskiego, a zarazem okazja do sprawdzenia formy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Organizatorem wydarzenia był KT Return Zamość. Kalendarz wydarzeń sportowych przez władze klubu ustalony będzie niebawem, a o zbliżających turniejach informować będziemy Państwa na bieżąco w serwisach sportowych i na naszej stronie internetowej. 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe