Mała piłeczka, a tyle emocji

  • 16.09.2019, 13:37 (aktualizacja 17.09.2019, 12:27)
  • Małgorzata Zaręba
Mała piłeczka, a tyle emocji
W sobotę (14.09) w hali sportowej ZSP nr 3 w Zamościu rozegrane zostały mecze I ligi tenisa stołowego kobiet i mężczyzn.

I-ligowy zamojski zespół kobiet zadebiutował wygraną przed własną publicznością w meczu z MKS Lucrum Skarbek Tarnowskie Góry. O rywalkach damskiej drużyny powiedział prezes drużyny tenisa stołowego PWSZ Trefl Zamość. O rywalkach damskiej drużyny powiedział prezes drużyny tenisa stołowego PWSZ Trefl Zamość.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Męska drużyna tenisa stołowego PWSZ Zamość zagrała z BISTS Bielsko Biała. Mecz zaczął się nie najlepiej jednak przy stanie 4:5 Marcin Litwiniuk pokonał swojego rywala w setach 3:1 i zapewnił dla Zamościa remis, a mecz zakończył się wynikiem 5:5. Po porażce w Suchedniowie pojedynek mężczyzn z Bielsko Białą był trudny. Tym bardziej, że przeciwna drużyna, wzmocniona była dobrym graczem z Ukrainy Ivanem Katkovem,

loadingŁaduję odtwarzacz...

Drużynę dziewcząt reprezentują zawodniczki z Lubelszczyzny i Podkarpacia. Natomiast mężczyźni na co dzień mieszkają w miastach, oddalonych od Zamościa o kilkaset kilometrów. Dlatego zawodnicy przygotowując się do rozgrywek ligowych trenują w miejscowych klubach, a tenisiści, którzy są na miejscu spotykają się w ZSP nr 3 w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Wszyscy zawodnicy przed rozgrywkami ligowymi spotykają się na wspólnych zgrupowaniach.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Trenerem I- ligowej drużyny kobiecej jest ukraiński zawodnik I - ligowego zespołu mężczyzn. Przyznał, że w celu zgrania drużyny i obycia ze sprzętem rozgrywki odbywają się dzień przed meczem.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Ihor Zavadskyi, który trenuje z kadrą juniorów na Słowacji zdradził jak wyglądają przygotowania mężczyzn do rozgrywek ligowych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Skład drużynowy dziewcząt tworzy także zawodniczka z Lublina, który powiedziała o swoich dotychczasowych sukcesach oraz jak rozpoczęła się jej przygoda z tenisem stołowym.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Karolina Lalak obecnie trenuje w Warszawie i Nadarzynie, gdzie ma szansę rywalizować z zawodniczkami, które prezentują podobny poziom sportowy.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Karolina Lalak swój pierwszy wygrany pojedynek rozegrany na zamojskiej hali oceniła pozytywnie.
loadingŁaduję odtwarzacz...Karolina Lalak powiedziała o korzyściach, jakie na przestrzeni lat dostrzegła w tej dyscyplinie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Piotr Kostrubiec dodał, ze kobiety najbliższe ligowe mecze rozegrają w województwach opolskim i dolnośląskim, a mężczyźni na Podkarpaciu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jest się czym pochwalić ponieważ mamy jedyne w województwie I- ligowe drużyny mężczyzn i kobiet, które reprezentują nasze miasto, tak więc wspierajmy te zespoły kibicowaniem.

 

Warto dodać, że w niedzielę (15.09) w Biłgoraju zawodnicy i zawodniczki PWSZ Zamość wzięli udział w Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym. Zawodnicy zdobyli liczne sukcesy. Turniej wygrali: Karolina Lalak i Marcin Litwiniuk, zaś III miejsca zajęli: Patrycja Waszczuk i Radosław Chrześcian. Zwycięzcy turnieju oraz Marcin Kusiński zagrają na I Grand Prix Polski w Wałbrzychu.
 

Skład drużyny kobiet: PWSZ Zamość: Karolina Lalak, Anna Brzyska, Patrycja Waszczuk, Aleksandra Osuch, Wiktoria Puzio.
Skład drużyny mężczyzn: PWSZ ZamośćMarcin Litwiniuk, Marcin Kusiński, Paweł Kozieł, Ihor Zavadskyi, Radosław Chrześcian.

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe