Sesja krajoznawcza

  • 19.09.2019, 12:54 (aktualizacja 26.09.2019, 15:12)
  • Małgorzata Kryk
Sesja krajoznawcza ZPTTK
W dniach 26-28.09 odbędzie się Sesja krajoznawcza w 390 rocznicę śmierci Szymona Szymonowica – organizatora Akademii Zamojskiej i poety.

Pierwszego dnia sesji 26.09 (czwartek) zaplanowano dyktando i wycieczkę. Dyktando odbędzie się o godz. 15.00 w Sali Kolumnowej Pałacu Zamoyskich przy ul.Akademickiej. Dyktando ma charakter otwarty i skierowane jest zarówno do osób dorosłych, jak i uczniów zamojskich szkół. Rejestracja uczestników odbędzie się w godz. 14.15-14.45 w dniu dyktanda w holu przed wejściem. Do zarejestrowania konieczne jest okazanie dowolnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Celem inicjatywy jest popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz upamiętnienie imienia wybitnego polskiego poety i jego związków z historią oraz tradycją Zamościa. Dyktando razem z kodowaniem prac potrwa do 45 minut, a laureaci konkursu otrzymają nagrody książkowe. Drugiego dnia (27.09) zaplanowano występ artystyczny. Gdzie zaplanowano widowisko informuje Edward Słoniewski.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak będzie wyglądał program dyktanda i wycieczki, którą zaplanowano w czwartek (26.09)?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Krzysztof Haun dodał ,że drugiego dnia osoby zainteresowane będą mogły poznać historię Zamościa, miasta idealnego zaprojektowanego przez włoskiego architekta .

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ostatniego dnia wydarzenia w sobotę (28.09) odbędzie się wycieczka z Zamościa, a jakie miejscowości odwiedzą uczestnicy?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Krzysztof Haun przyznał, że trasa wycieczki nawiązuje do roku minionego stulecia.
.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Na wydarzenia towarzyszące Sesji krajoznawczej serdecznie zaprasza Edward Słoniewski.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Sesja odbędzie się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka.

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe