Biłgoraj. Ku chwale Ojczyzny i sławie oręża

  • 19.09.2019, 21:16
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Ku chwale Ojczyzny i sławie oręża
’Ku chwale Ojczyzny i sławie oręża’ – taką nazwę noszą nowe wystawy otwarte (18.09) w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju. Dotyczą one działań wojennych w rejonie biłgorajskim we wrześniu i październiku 1939 roku i są związane z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej.

Pierwsza wystawa ma charakter typowo opisowy – wyjaśnia pracownik muzeum, Tomasz Bordzań:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Druga wystawa skoncentrowana jest wokół eksponatów pochodzących z pól bitewnych z 1939 roku, które miały miejsce w rejonie biłgorajskim:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na wystawie można zobaczyć również oryginalny sztandar 73. Pułku Piechoty, który walczył w obronie Biłgoraja w połowie września 1939 roku, a po bitwie pod Tomaszowem został ukryty w ziemi, gdzie przeleżał 54 lata, a obecnie po restauracji i odznaczeniu w 1994 roku Krzyżem Virtuti Militari, jest jednym z najcenniejszych eksponatów biłgorajskiego Muzeum.

Wystawy oglądać można w budynku biłgorajskiego muzeum przy ul. Kościuszki 78 do marca 2020 roku.

Joanna Ferens

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe