Współpraca dwóch muzeów

  • 20.09.2019, 09:36 (aktualizacja 20.09.2019, 10:53)
  • Anna Niderla-Kudach
Współpraca dwóch muzeów ŚZŻAK O/Zamość
Muzeum Historyczne Inspektoratu Zamojskiego AK im. Stanisława Prusa „Adama” w Bondyrzu podpisało (19.09) umowę o współpracy z Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

Umowę podpisali przedstawiciele muzeów: Sławomir Zawiślak, prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość oraz dyrektor Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Paweł Pawłowski.

Misję muzeum w Bondyrzu przypomniał Sławomir Zawiślak.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Umowa dotyczy wzajemnej współpracy, promocji, a także użyczenia przez muzeum w Bondyrzu jednego z eksponatów, lufy (40 mm) armaty przeciwlotniczej systemu „Bofors”. Eksponat trafi na jakiś czas do Muzeum Sił Powietrznych w Koszalinie.

To wyjątkowy eksponat - podkreślił Paweł Pawłowski, dyrektor Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dlaczego ten eksponat jest tak wyjątkowy – wyjaśnił Paweł Pawłowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Goście byli pod wrażeniem muzeum w Bondyrzu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Obecnie trwa rozbudowa ośrodka w Bondyrzu. Według planów zakończenie budowy drugiego budynku muzealnego w Bondyrzu ma nastąpić w listopadzie tego roku. Warto przypomnieć, że Muzeum Historyczne Inspektoratu Zamojskiego AK jest dostępne dla zwiedzających nieodpłatnie.

 

Anna Niderla-Kudach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe