Lubaczów. Wrzesień 1939 w powiecie lubaczowskim

  • 21.09.2019, 08:42
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Wrzesień 1939 w powiecie lubaczowskim
W najbliższą niedzielę (22.09) w Muzeum „Kresów” w Lubaczowie odęedzie się wernisaż wystawy i sesja popularnonaukowa pt.: „Wrzesień 1939 roku w powiecie lubaczowskim”.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16.00, otwarciem wystawy w gmachu głównym Muzeum „Kresów”, przy ul. Jana III Sobieskiego 4 w Lubaczowie.
W panelu wezmą udział: dr Piotr Chmielowiec (IPN Rzeszów) z referatem pt.: Zbrodnie bojówek ukraińskich dokonane na żołnierzach Wojska Polskiego i ludności cywilnej jesienią 1939 roku, Tomasz Bereza (IPN Rzeszów) z prelekcją pt.: Po kapitulacji generała Monda. Działania oddziałów Wojska Polskiego na terenie powiatu lubaczowskiego w trzeciej dekadzie września 1939 roku, a także Tomasz Róg (Muzeum Kresów w Lubaczowie) z wystąpieniem pt.: Losy i postawy ludności na terenie powiatu lubaczowskiego we wrześniu 1939 roku.

Wydarzenie zostało przygotowane we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej - Oddział w Rzeszowie i Towarzystwem Miłośników Ziemi Lubaczowskiej oraz przy wsparciu finansowym Nadleśnictwa Lubaczów, Nadleśnictwa Oleszyce i Nadleśnictwa Narol.

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe