"Zwyczajna" świętość

  • 23.09.2019, 18:38
  • Joanna Mazurek
"Zwyczajna" świętość
Izba Pamięci bł. Stanisława Starowieyskiego przy klasztorze Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Łabuniach uroczyście otwarta. W poniedziałek (23.09) poświęcił ją bp Mariusz Leszczyński.

W kazaniu podczas Mszy św., Ksiądz Biskup m.in. przytoczył świadectwa osób, które znały błogosławionego. Nawiązując do słów Ewangelii zwrócił też uwagę, że bł. Stanisław w każdych okolicznościach był jak lampa, przez którą świeci światło Boże.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Poświęcenie Izby, w której zgromadzone są m.in. unikatowe fotografie i tablice z informacjami o bł. S. Starowieyskim oraz losach łabuńskiego klasztoru, była szczególnym wydarzeniem nie tylko dla Sióstr Franciszkanek, mieszkańców Gminy Łabunie i członków Akcji Katolickiej. Wzruszające chwile przeżyli licznie zgromadzeni bliscy błogosławionego: rodzina Starowieyskich i Szeptyckich.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W uroczystościach wziął udział m.in. autor jednej z publikacji książkowych, poświęconych bł. Stanisławowi, który w rozmowie z naszą rozgłośnią zwrócił uwagę na to, że błogosławiony wiele czasu poświęcał modlitwie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Izba Pamięci bł. Stanisława Starowieyskiego przy klasztorze Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Łabuniach czeka na zwiedzających, ale warto przede wszystkim pomodlić się przy jego grobie na klasztornym cmentarzu.


loadingŁaduję odtwarzacz...

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z wnukami bł. Stanisława Starowieyskiego, Tomaszem i Wojciechem, a także wnukiem jego szwagra, Jana Kazimierza Szeptyckiego, Maciejem w piątek o godz. 8.40 i 15.40.

Joanna Mazurek

Zdjęcia (29)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe