Dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie rejonu biłgorajskiego

  • 23.10.2016, 18:25 (aktualizacja 23.10.2016, 18:33)
  • Joanna Ferens
Dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie rejonu biłgorajskiego
‘Gromadzisz nas i łączysz nas w jedno’ - tymi słowami rozpoczął się w dniu 23 października Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie i Domowego Kościoła regionu biłgorajskiego.

Na spotkanie formacyjne przybyło ok. 150 osób zrzeszonych w tych ruchach na terenie Powiatu Biłgorajskiego. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej Mszy Świętej w kościele pw. Św. Jerzego w Biłgoraju. Wszystkich przybyłych na Eucharystię powitał moderator Ruchu Światło Życie rejonu biłgorajskiego, ks. Sebastian Koper: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Następnie, po Eucharystii wszyscy zgromadzili się w budynku Liceum im. ONZ w Biłgoraju na dalszej części spotkania. Rozpoczęto od wspólnej modlitwy do Ducha Świętego i zapaleniem świecy, później wszyscy zgromadzeni zostali podzieleni na dziesięć grup i otrzymali od animatorów zadania do realizacji m.in. przygotowanie scen z Ewangelii Św. Łukasza, które mówią o miłosierdziu Bożym. Po pracy w grupach sceny zostały zaprezentowane, zaś dopełnieniem pracy w grupach była krótka konferencja wygłoszona przez ks. Sebastiana, który wyjaśnia, w jakim celu organizuje się takie dni wspólnoty: 

loadingŁaduję odtwarzacz...
Członkowie Domowego Kościoła chętnie dzielą się swoim świadectwem uczestnictwa w tej wspólnocie. Dariusz, wraz z żoną Anną i córkami podkreślają, że jest to dla jego rodziny wspaniałe zjednoczenie w Bogu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z kolei Magdalena, z mężem Łukaszem i córką Mają dodają, że dzięki wspólnocie głębiej rozumieją tajemnicę sakramentu małżeństwa: 

loadingŁaduję odtwarzacz...
Kazimierz, który również ze swoją rodziną należy do Domowego Kościoła, gorąco zachęca wszystkich do wstąpienia w szeregi tej wspólnoty: 

loadingŁaduję odtwarzacz...
Spotkanie zakończyła wspólna agape, która była doskonałą okazją do spotkania, rozmowy i integracji oazy i Domowego Kościoła z różnych parafii i środowisk.
 

Joanna Ferens

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe