Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Lubaczów. Wydarzenia z września 1939 roku

Muzeum Kresów w Lubaczowie zorganizowało (22.09) sesję popularnonaukową na temat wydarzeń z września 1939 roku.
Lubaczów. Wydarzenia z września 1939 roku

Autor: Ks. Mariusz Pastuszak

Sprawy poruszane podczas wykładów dotyczyły okoliczności rozgrywających się na terenie powiatu lubaczowskiego. Nie wszystkie uwarunkowania tamtych dni są dzisiaj ujawnione, mówi Specjalista Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Rzeszowie, dr Piotr Chmielowiec:

POSŁUCHAJ

Oprócz opisanych dotychczas manewrów taktycznych Wojska Polskiego podczas kampanii wrześniowej, jest jeszcze wiele nie znanych, dodaje Starszy Specjalista Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Rzeszowie, Tomasz Bereza:

POSŁUCHAJ

Działania wojenne dotykały także ludność cywilną, mówi Dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie, Tomasz Róg:

POSŁUCHAJ

Dobrą ilustracją wypowiedzianych słów podczas sesji naukowej, były zgromadzone eksponaty na wystawie zatytułowanej „Wrzesień 1939 roku w powiecie lubaczowskim” stwierdza Pracownik Muzeum Kresów w Lubaczowie i kurator wystawy, Dariusz Sałek:

POSŁUCHAJ

Wystawa jest otwarta dla zwiedzających do końca listopada br.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkoleAutor komentarza: ZamościaninTreść komentarza: Brawo Wirkowice!!!Data dodania komentarza: 20.05.2025, 22:03Źródło komentarza: Obchody 1000-lecia Korony Polskiej w Wirkowicach