Papierosy w wagonach pociągów

  • 27.09.2019, 09:45 (aktualizacja 27.09.2019, 09:59)
  • Małgorzata Zaręba
Papierosy w wagonach pociągów Straż graniczna
W kolejowym przejściu granicznym w Hrubieszowie we wtorek (24.09) funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Służby Celno – Skarbowej udaremnili dwa przemyty papierosów bez polskich znaków akcyzy

W pierwszym przypadku papierosy znajdowały się w podwoziu wagonów kolejowych. Co ciekawe pudła wypełnione papierosami przymocowane były do platformy wagonów przy pomocy magnesów. Osobą , która zajmowała się demontażem pudeł okazał się obywatel Ukrainy.. O szczegółach zdarzenia i ilościach wyrobów tytoniowych informuje porucznik SG, Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta NOSG.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Obywatelowi Ukrainy postawiono zarzuty.

loadingŁaduję odtwarzacz...

To nie koniec działań mundurowych, bo tego samego dnia także w kolejowym przejściu granicznym w Hrubieszowie w pociągu, który przyjechał z Ukrainy ujawniono kolejny przemyt papierosów. Tym razem wyrobu tytoniowe ukryte były w transporcie rudy żelaza.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Wartość zatrzymanego towaru wyniosła w tym przypadku prawie 70 tys. zł. Obecnie trwa ustalanie organizatorów tego przemytu. Łączna wartość towaru, ujawnionego przez funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz Służby Celno-Skarbowej z Hrubieszowa, wyniosła blisko 120 tys. zł
 

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe