Powstanie Giełdowy Rynek Rolny

  • 30.09.2019, 07:23
  • Katarzyna Muszyńska
Powstanie Giełdowy Rynek Rolny
W Zamościu podpisano memorandum w celu powołania Giełdowego Rynku Rolnego.

Wicepremier Jacek Sasin zaznaczył, że to bardzo ważny element polityki rolnej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi zaznaczył, że te rozwiązania na początku będą dotyczyły zbóż, ale liczba produktów ma się powiększać.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Systemowi giełdowemu towarzyszyć będzie także system magazynów autoryzowanych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W oparciu o analizy i konsultacje udało się stworzyć model funkcjonowania przyszłego rynku – zaznaczyła Izabela Olszewska, członek Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

A zyska nasz region? Zapytaliśmy Krystynę Adamczuk prokurenta Zamojskich Zakładów Zbożowych oraz Dariusza Danilewicza wiceprezesa Zamojskich Zakładów Zbożowych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Konsorcjum GK GPW podpisało Memorandum w sprawie współpracy z Elewarr na stworzenie sieci magazynów autoryzowanych, dedykowanych do przechowywania zbóż będących przedmiotem obrotu giełdowego na 'Platformie Żywnościowej”, w szczególności na bazie magazynów zbożowych będących w posiadaniu Elewarr i spółek zależnych.

Katarzyna Muszyńska

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe