Księdz Butrus Kassis z Syrii spotkał się z młodzieżą

  • 01.10.2019, 14:26
  • Łukasz Kot
Księdz Butrus Kassis z Syrii spotkał się z młodzieżą Łukasz Kot
Apelował o pomoc dla syryjskich rodzin

W Szkole Podstawowej nr 4 w Zamościu (30.09.2019) gościł ksiądz Butrus Kassis, koordynator pomocy w kościele syriacko-prawosławnym, który opowiadał o trudnej sytuacji w Syrii. Spotkanie odbywało się w ramach promocji akcji Caritas Polska 'Rodzina rodzinie'.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Największymi problemami w Syrii jest brak dachu nad głową bo wiele budynków uległo zniszczeniu oraz niedobór pożywienia. Cierpią głównie dzieci i osoby starsze.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Od wielu lat w Szkole Podstawowej nr 4 w Zamościu prężnie działa Szkolne Koło Caritas.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Syrii pomocy humanitarnej niezmiennie od 2016 roku potrzebuje 13 milionów osób, z czego ta pomoc nadal nie dociera do 8 milionów. Przed wojną w Syrii mieszkało 1,2 miliona chrześcijan. Dziś już tylko 450 tysięcy. 69% Syryjczyków żyje w skrajnym ubóstwie – tj. za mniej niż 2 dolary dziennie. Ponad 2 miliony dzieci nie chodzi do szkoły.

 

Łukasz Kot

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe