Zamojski Oddział Hematologiczny wyróżniony

  • 24.10.2016, 11:07 (aktualizacja 25.10.2016, 10:30)
  • Anna Niderla-Kudach
Zamojski Oddział Hematologiczny wyróżniony Med Space
Oddział Hematologiczny Zamojskiego Szpitala Niepublicznego został wyróżniony certyfikatem „W trosce o pacjenta”.

Nagrodę, będącą ukoronowaniem pracy i wkładanego w nią trudu, odebrał w piątek ordynator oddziału, lek. hematolog, Sławomir Górnik, wraz z przedstawicielami personelu pielęgniarskiego.

Cały personel stara się, by pacjent czuł się, na ile to możliwe, dobrze w naszym szpitalu – podkreślił ordynator oddziału Hematologicznego Sławomir Górnik:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Choroby związane z zaburzeniami krwi coraz częściej dotykają ludzi młodych – przyznał ordynator oddziału Hematologicznego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przewlekła białaczka szpikowa (PBSz), z którą związany jest projekt „W trosce o pacjenta”, należy do chorób stosunkowo rzadkich. Kiedyś była uznawana za chorobę śmiertelną, ale dzięki postępowi w medycynie to się zmieniło:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Niezastąpioną rolę w opiece nad pacjentem pełni zespół pielęgniarski. To praca trudna, ale dająca satysfakcję – zaznaczyła pielęgniarka oddziałowa Oddziału Hematologicznego, Małgorzata Janda:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Małgorzata Janda objaśniła również, na czym polega program „W trosce o pacjenta”:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Trudno jest wskazać pierwsze objawy przewlekłej białaczki szpikowej. Najpewniejszą metodą diagnostyczną jest morfologia krwi – powiedział prof. n. med. Krzysztof Warzocha, Dyrektor Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Polska Hematologia stoi na wysokim poziomie – podkreślił prof. Warzocha:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Program „W trosce o pacjenta” realizowany jest w całym kraju i dedykowany jest pacjentom hematologicznym i onkologicznym. Wyróżnienia – certyfikaty - przyznawane są ośrodkom świadczącym wysokiej jakości opiekę nad pacjentami z przewlekłą białaczką szpikową.

Anna Niderla-Kudach

Zdjęcia (19)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe