Puchar Polski w Bocci

  • 04.10.2019, 13:56 (aktualizacja 04.10.2019, 14:59)
  • Małgorzata Kryk
Puchar Polski w Bocci
Polski Związek Boccia i Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu organizują Puchar Polski w Bocci, który odbędzie się w sobotę (5.10) na hali tenisowej OSiR przy ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu.

W zawodach pod patronatem Prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka udział wezmą najlepsi zawodnicy z Polski, a wśród nach osoby ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych. Rozgrywki zaplanowano w godz. 9.00 - 18.00, a uroczyste otwarcie o godz. 12.00 Boccia to dyscyplina paraolimpijska, wywodząca od włoskiej gry w bule. Celem gry jest wrzucenie na boisko bili białej, a następnie umieszczenie w jej bezpośrednim sąsiedztwie jak największej ilości bil jednego koloru. Zawodnik rozpoczynający grę wyrzuca na boisko bilę białą i dorzuca swoją bilę jak najbliżej białej Boccia to dyscyplina stworzona specjalnie dla osób niepełnosprawnych, o czym poinformował Romuald Schmidt, prezes PZBocci.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Osoby niepełnosprawne w najbliższych zawodach rywalizować będą w klasie open w 3-osobowych drużynach, o czym powiedział Ireneusz Klimek, prezes Aktywnego Klubu Sportowego Osób Niepełnosprawnych „Krok za Krokiem” w Zamościu. a także jeden z trenerów Polskiej kadry Boccia.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Ireneusz Klimek dodał kto będzie reprezentował nasze miasto
loadingŁaduję odtwarzacz...

Boccia wywodzi się od gry w bule, a w wersji paraolimpijskiej przeznaczona jest głównie dla zawodników z mózgowym porażaniem dziecięcym. Dlatego tez z okazji Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu organizuje happening pod tytułem „I love green”. To wydarzenie odbędzie się w najbliższy w poniedziałek (07.10) na Rynku Wielkim w Zamościu Motywem heppeningu będzie kolor zielony, czyli symbol solidarności z osobami dotkniętymi mózgowym porażeniem dziecięcym. Obchodom towarzyszy też internetowa akcja, w ramach której internauci mogą okazać swoje wsparcie osobom z MPD, publikując na Facebooku swoje zdjęcie w zielonym stroju z dopiskiem ILOVEGREEN”. II edycja akcji ILOVEGREEN została oficjalnie zainaugurowała 24 września przez Wiceprezydent Zamościa Małgorzatę Bzówkę, a finał tej akcji zaplanowano na 7.10.o godz. 11.00.Wszyscy razem na płycie Rynku ułożą „żywy napis” I LOVE GREEN. Ponadto z okazji Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego zamojski Ratusz w dniach 6-7.10.2019 r. zaświeci się na zielono. Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk. Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu i ZESPÓŁ NIEPUBLICZNYCH SZKÓŁ SPECJALNYCH „KROK ZA KROKIEM” W ZAMOŚCIU. Szacuje się, że osób z MPD jest na świecie ponad 17 milionów. Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego ustanowiono m. in. po to aby burzyć stereotypy dotyczące tego schorzenia, uwrażliwić społeczeństwo na rzeczywiste problemy osób z MPD oraz zamanifestować solidarność z osobami żyjącymi z uszkodzeniem mózgu w Polsce i na całym świecie.


 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe