Niedziela Radiowa w Potoku Górnym

  • 06.10.2019, 17:06
  • Joanna Ferens
Niedziela Radiowa w Potoku Górnym
Katolickie Radio Zamość w ramach Niedzieli Radiowej odwiedziło (06.10) parafię pw. Św. Jana Chrzciciela w Potoku Górnym.

Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego i Katolickiego Radia Zamość, ks. dr Sylwester Zwolak w homilii podkreślał, iż we współczesnym świecie każdy z nas musi przykładem swojego życia dawać świadectwo wiary:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Słowa podziękowania w stronę Katolickiego Radia Zamość skierował proboszcz parafii w Potoku Górnym, ks. Piotr Sobczuk:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Parafia w Potoku Górnym, której początki sięgają II połowy XVIw, erygowana została przed 1581 rokiem, w tym roku również powstał pierwszy kościół, ufundowany przez króla Stefana Batorego Z kolei barokowy kościół rzymskokatolicki pw. św. Jana Chrzciciela został zbudowany w latach 1743-1754. Najtragiczniejsze czasy dla parafii Potok Górny to okres II wojny światowej i tu warto wspomnieć osobę Sługi Bożego ks. Błażeja Nowosada, ówczesnego proboszcza parafii, który zginął śmiercią męczeńską z rąk Ukraińców i spoczywa na miejscowym cmentarzu.

Zapraszamy również do wysłuchania rozmów z przedstawicielami tej parafii, które znajdują się TUTAJ

Joanna Ferens

Zdjęcia (64)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe