Biłgoraj. Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej

  • 06.10.2019, 13:53
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej
W Sanktuarium Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju odbył się (06.10) tradycyjny odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej.

Wszystkich zgromadzony witał, jednocześnie podkreślając wielką wartość modlitwy różańcowej, kustosz sanktuarium, ks. dziekan Witold Batycki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Sumę odpustową odprawił i wygłosił Słowo Boże ks. prałat Piotr Brzeski, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Brzuchowicach (Archidiecezja Lwowska). W homilii podkreślał, iż różaniec to wielka broń przeciw złu, którą dała nam sama Maryja:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej wpisany jest w tutejszą tradycję franciszkańskich odpustów i w Biłgoraju sięga początków XVIII wieku, kiedy to w roku 1644 Tomasz Zamoyski sprowadził do Biłgoraja, a konkretnie do Puszczy Solskiej, zakon franciszkanów czarnych z Zamościa. Dlatego też odpust ku czci św. Franciszka i Najświętszej Maryi Panny Różańcowej gromadzi co roku rzesze wiernych z Biłgoraja i okolic, którzy wciąż pamiętają o tym, co zrobili franciszkanie dla tych terenów, jak bardzo upowszechnili kult Matki Bożej Różańcowej i jak włączali się w życie mieszkańców na wielu różnorodnych szczeblach życia społecznego i narodowego.

Joanna Ferens

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe