Ianuguracja Dni Kultury Chrześcijańskiej w Zamościu

  • 06.10.2019, 22:45 (aktualizacja 06.10.2019, 22:54)
  • Joanna Suszko
Ianuguracja Dni Kultury Chrześcijańskiej w Zamościu fot. ks. Maciej Banach i ks. Krzysztof Hawro
Mszą świętą w katedrze pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Mariana Rojka w niedzielę (06.10) zainaugurowane zostały Dni Kultury Chrześcijańskiej w Zamościu.

Potrwają one do końca października, a ich programie znajdzie się wiele wydarzeń kulturalnych, których celem jest ukazanie chrześcijańskich wartości. Hasłem inicjatywy są słowa „Dzielmy się wiarą jak chlebem”. Kultura bierze się z wiary – zaznaczał bp Marian Rojek podczas Mszy świętej.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Po Mszy św. w katedrze odbył się koncert lubelskiego zespołu wokalnego LAMD, który wykonał utwory religijne i patriotyczne.

Program wydarzeń w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej w najbliższym tygodniu jest bogaty. W środę (09.10) w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu o godz. 15.00 odbędą się warsztaty „Lekcja religii z wykorzystaniem kodów QR”. Dzień później (10.10) o 16.00 w Młodzieżowym Domu Kultury wystawiony zostanie spektakl o św. o. Pio, mówi Ewa Krupa z MDK.

loadingŁaduję odtwarzacz...

To samo przedstawienie obejrzeć będzie można w niedzielę (13.10) po Mszy św. w intencji nauczycieli w kościele pw. św. Brata Alberta w Zamościu. Zaprasza ks. Robert Strus, proboszcz parafii katedralnej, współorganizator wydarzenia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej w niedzielę (13.10) będzie można także zwiedzić katedrę z przewodnikiem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Głównymi organizatorami Dni Kultury Chrześcijańskiej w Zamościu są Młodzieżowy Dom Kultury oraz parafia katedralna. Patronat honorowy sprawuje biskup diecezjalny Marian Rojek. Patronat medialny Katolickie Radio Zamość.

Joanna Suszko

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe