398 rocznica praw miejskich w Tomaszowie

  • 07.10.2019, 00:17
  • Ewa Monastyrska
398 rocznica praw miejskich w Tomaszowie
6 października mszą świętą rozpoczęły się obchody 398 rocznicy przyznania praw miejskich Tomaszowowi Lubelskiemu.

Minionej niedzieli, 6 października, w tomaszowskim sanktuarium rozpoczęły się obchody 398 rocznicy nadania praw miejskich Tomaszowowi Lubelskiemu. Podczas uroczystej liturgii sprawowanej w intencji mieszkańców miasta, Notariusz Kurii Diecezjalnej, ks. dr Zygmunt Jagiełło podkreślił, że należy pamiętać o przodkach, którzy tworzyli miasto na podstawie wiary chrześcijańskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Historię przyznania praw miejskich przypomniał poseł Tomasz Zieliński. 
loadingŁaduję odtwarzacz...

Burmistrz Tomaszowa, Wojciech Żukowski zauważył, że choć dzisiejsze czasy ocenią przyszłe pokolenia, to jednak do nas należy troska o dobrą przyszłość.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Dalsze uroczystości będą odbywały się 7 października w sali Urzędu Stanu Cywilnego Urzędu Miasta. Koncerty i prelekcje rozpoczną się od godziny 14. Serdecznie zapraszamy.

Ewa Monastyrska

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe