398 rocznica lokacji miasta Tomaszów Lubelski

  • 08.10.2019, 05:56
  • Ewa Monastyrska
398 rocznica lokacji miasta Tomaszów Lubelski
Rocznica nadania praw miejskich została uczczona konferencjami, koncertami oraz medalami wręczonymi jako podziękowanie za działalność na rzecz miasta.

7 października w budynku Urzędu Stanu Cywilnego w Tomaszowie Lubelskim odbył się drugi dzień uroczystych obchodów świętowania 398 rocznicy lokacji miasta. Jak przyznał burmistrz Tomaszowa, Wojciech Żukowski, od kilku lat jest to okazja do szczególnego upamiętnienia historii.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Świętowanie nadania praw miejskich Tomaszowowi Lubelskiemu stało się także okazją do upamiętnienia Roku Moniuszkowskiego.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas wydarzenia uczestnicy mogli posłuchać dwóch referatów. O życiu kulturalnym w Tomaszowie w okresie międzywojennym opowiedział Wojciech Dziedzic natomiast historię obrazu Matki Bożej Szkaplerznej, zwanej Matką Bożą Tomaszowską przedstawił Notariusz Kurii Diecezjalnej, ks. dr Zygmunt Jagiełło. 
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas dwóch dni uroczystości wielokrotnie padały słowa, że o historii należy pamiętać dla przyszłych pokoleń.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej na temat wydarzenia a także o historii obrazu będą mogli Państwo posłuchać w programie Co Przyniósł Dzień oraz na nagraniach znajdujących się na naszej stronie internetowej, gdzie serdecznie zapraszamy.

Ewa Monastyrska

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe