Znam swój region 2019 - rozstrzygniecie

  • 08.10.2019, 09:51 (aktualizacja 08.10.2019, 10:08)
  • Łukasz Kot
Znam swój region 2019 - rozstrzygniecie Łukasz Kot
Podsumowano X edycję konkursu regionalistycznego

Znamy finalistów X edycji konkursu ,,Znam swój region 2019”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło (03 października) w programie Skarby Zamojszczyzny/Podróże dalekie i bliskie na antenie naszego radia. Uczestnicy zabawy musieli odpowiedzieć na 15 pytań z zakresu historii, regionalistyki, przyrody i kultury. Pytaliśmy m.in. w jakim majątku przebywał pionier filmu dokumentalno-przyrodniczego, prowadząc na Zamojszczyźnie obserwacje przyrodnicze; gdzie znajdował się jeden z największych drewnianych wiaduktów kolejowych wybudowany w czasie I wojny światowej; w jakim rezerwacie przyrody (stepowym) w powiecie zamojskim można spotkać roślinę wpisaną do 'czerwonej księgi roślin”, o nazwie dziewięćsił popłocholistny. Należało także podać przynajmniej dwa produkty, z których wyrabiany jest piróg biłgorajski oraz odpowiedzieć w jakiej miejscowości znajdują się nazwy ulic lub miejsc takich jak: Sutki, Kozacki Róg, Tatarska Góra.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W trakcie programu Lesław Flaga i Łukasz Kot omówili pytania i odpowiedzi.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Listę zwycięzców konkursu znajdziecie państwo na naszym facebooku radiowym. Organizatorem konkursu są: Katolickie Stowarzyszenie ,,Civitas Christiana” w Zamościu i Katolickie Radio Zamość.

 

Audycja Skarby Zamojszczyzny, 03.10.2019 r., godz 17.00. Rozstrzygniecie X edycji konkursu Znam swój region 2019.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

Łukasz Kot

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe