XIII spotkanie z cyklu ,,Regionaliści” - podsumowanie

  • 09.10.2019, 10:24
  • Łukasz Kot
XIII spotkanie z cyklu ,,Regionaliści” - podsumowanie Łukasz Kot
Pobyty sławnych polityków w Zamościu

Katolickie Stowarzyszenie ,,Civitas Christiana” zorganizowało (08.10.2019) XIII spotkanie z cyklu ,,Regionaliści”. Starszy kustosz Muzeum Zamojskiego Mirosław Bańkowski opowiedział o czterech wizytach Józefa Piłsudskiego w Zamościu. Pierwsza miała miejsce w czerwcu 1901 r. kiedy jako redaktor i wydawca konspiracyjnego organu PPS – 'Robotnik” chciał przekroczył nielegalnie granicę z zaborem austriackim w okolicach Suśca.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dr Bogdan Szyszka przedstawił sylwetkę Macieja Rataja posła z Zamościa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Natomiast dr Łukasz Kot przedstawił zamojskie epizody Wincentego Witosa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przedsięwzięcie odbywa się cyklicznie przy wsparciu patronackim Muzeum zamojskiego w Zamościu, Lokalnej Organizacji Turystycznej Zamość i Roztocze, Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Zamościu, Koła Przewodników Terenowych PTTK im. Róży i Jana Zamoyskich w Zamościu i Klubu Turystyczno-Krajoznawczego im. Michała Pieszki przy PTTK w Zamościu.

 

 

Łukasz Kot

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe