W niedzielę bądźmy w Gdeszynie

  • 10.10.2019, 13:36
  • Joanna Mazurek
W niedzielę bądźmy w Gdeszynie źródło: niedziela.pl
To wydarzenie zapisze się w historii naszej diecezji jako jedno ze szczególnie ważnych. W najbliższą niedzielę, 13 października, odbędzie się intronizacja relikwii bł. ks. Zygmunta Pisarskiego w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gdeszynie.

Poprzedziła je przeprowadzona w kwietniu ekshumacja, podczas której pobrano relikwie błogosławionego.

Niedzielnym uroczystościom intronizacyjnym przewodniczył będzie pasterz naszej diecezji ks. bp Marian Rojek. Jaki będzie ich program, informuje proboszcz parafii w Gdeszynie ks. Mariusz Rybiński.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Proboszcz parafii w Gdeszynie zaprasza wszystkich diecezjan na nabożeństwo ku czci bł. Zygmunta Pisarskiego. Odbywa się ono w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 17.00.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, że w diecezja zamojsko-lubaczowskia wydała jak dotąd troje błogosławionych. Są to s. Bernardyna Jabłońska, albertynka, Stanisław Starowieyski oraz właśnie ks. Zygmunt Pisarski.

Joanna Mazurek

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anna Soroka Gdeszyn
Anna Soroka Gdeszyn 10.10.2019, 17:06
Dziękuję Bogu, Blogoslawionemu KS.Z.Pisarskiemu za wszelkie laski cuda. Zapraszam do Gdeszyna, opowiem o KS.Zygmuncie, o KS B.Styslo,który był w łagrze w ZSRR, KS. Sokole z Armii Hallera, kawalera Vitutii Militarii, o Marii Dąbrowskiej autorce Nocy i dni ,o prababce Jana III Sobieskiego i innych.-Anna Soroka tel.732-997-298.

Pozostałe