Lubaczów. VIII Regionalny Przegląd Chórów „Pieśni Maryjne”

  • 17.10.2019, 10:56
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. VIII Regionalny Przegląd Chórów „Pieśni Maryjne”
Już w najbliższą niedzielę (20.10) w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie odbędzie się VIII Regionalny Przegląd Chórów „Pieśni Maryjne”.

Rozpocznie się on o godzinie 13.00, uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem Dyrektora Diecezjalnej Szkoły Muzyki Kościelnej Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej, Księdza Witolda Batyckiego. Następnie od 14.00 będą trwały prezentacje konkursowe.

Celem imprezy jest prezentacja osiągnięć chórów amatorskich, wymiana doświadczeń oraz pielęgnowanie tradycji śpiewania utworów o tematyce maryjnej. W Przeglądzie zaprezentują się chóry działające na terenie Archidiecezji Przemyskiej. W tym roku wystąpi 8 chórów.
Będą to: Chór Mieszany „Canon” z Białobrzegów, Chór „Lucus” z GOK z Łukowej, Chór Parafialny św. Józefa z Muniny, Chór „Alba Cantans” z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie, Chór „Magnificat” przy parafii pw. św. J. S. Pelczara w Rzeszowie, Katedralny Chór Chłopięco-Męski „Pueri Cantores Resovienses” z Rzeszowa, Chór „Deo Cantamus” z Tuczemp i Chór Mieszany „Risoluto” ze Zgłobnia.
Podczas konkursu każdy chór wykona minimum 2 utwory, w tym obowiązkowo jeden a’capella.

Zakończenie Przeglądu planowane jest o godzinie 17.30. Wtedy nastąpi ogłoszenie werdyktu jury, występ laureata nagrody głownej i wspólne wykonanie utworu „Gaude Mater”, przez wszystkich uczestników przeglądu.

Centrum Kulturalne w Przemyślu, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie oraz Parafia Konkatedralna w Lubaczowie, wszystkich miłośników muzyki, serdecznie zapraszają.

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe