20 lat KLO w Biłgoraju

  • 17.10.2019, 19:08
  • Joanna Ferens
20 lat KLO w Biłgoraju
Społeczność Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju obchodziła (17.10) coroczne uroczystości z okazji Święta Patrona Szkoły. Były one połączone z jubileuszem 20-lecia powstania placówki, będącej jedyną katolicką szkołą średnią w diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Uroczystość obfitowała w różnorakie punkty programu, a tematyką wciąż nawiązywała do postaci i nauczania Patrona Szkoły – św. Jana Pawła II. Już na samym początku Ksiądz Biskup został powitany przez dyrektora szkoły ks. Witolda Batyckiego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Radość z obecności Księdza Biskupa wyrazili także przedstawiciele nauczycieli, uczniów i rodziców:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W kazaniu bp Marian Rojek zwrócił się w szczególny sposób do uczniów klas pierwszych, którzy dopiero co rozpoczęli naukę w szkole średniej. Tłumaczył młodym ludziom, jak powinien zachowywać się uczeń katolickiej szkoły, aby godnie ją reprezentować:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bezpośrednio po Mszy św. nastąpiło uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych, które w ich imieniu odczytała Katarzyna Buczek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dalsza część wydarzenia miała w miejsce w auli franciszkańskiej, gdzie młodzież z grupy teatralnej Katolickiego Liceum pod opieką p. Ewy Byry przedstawiła spektakl inspirowany poematem ‘Tryptyk Rzymski’ Jana Pawła II pt. ‘Strumień’. Wręczone zostały również nagrody w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II zorganizowanym przez ks. Łukasza Dudę.

Na okoliczność jubileuszu 20-lecia przygotowana została specjalna prezentacja oraz wystawy prezentujące ogromną różnorodność działań podejmowanych przez uczniów i nauczycieli, a także wiele sukcesów i osiągnięć zdobytych w minionych dwudziestu latach.

W rozmowie bp Rojek dziękował dyrekcji i gronu pedagogicznemu za trud włożony w nauczanie i kształtowanie serc i umysłów młodzieży w ciągu dwudziestu lat działalności Katolickiego Liceum:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tradycyjnie na zakończenie uczniowie klas pierwszych wraz z Księdzem Biskupem ustawili się do pamiątkowej fotografii przed relikwiami św. Jana Pawła II.

Joanna Ferens

Zdjęcia (43)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe