Miejsce młodych w Kościele

  • 19.10.2019, 12:45 (aktualizacja 19.10.2019, 12:52)
  • Katarzyna Muszyńska
Miejsce młodych w Kościele
„Nie bójcie się zadawać pytań, nie bójcie się poszukiwań. Wiara to poszukiwanie."

Ale ostatecznie nie chodzi o freestyle i wieczne szukanie. Chrześcijaństwo mówi, że obiektywna, ostateczna prawda istnieje i jest nią Jezus Chrystus. Więc pytajcie, ale ostatecznie szukajcie prawdy” – mówił do młodych ludzi Bartłomiej Wojnarowski, redaktor naczelny katolickiego e-czasopisma Miesięcznik Adeste.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podstawą działania czasopisma jest to, żeby młodzi mieli głoś w Kościele. Młodzi współcześni chrześcijanie powinni nie bać się zadawać pytań nie tylko Bogu, ale także swoim katechetom, czy kapłanom.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W naszej diecezji zamojsko – lubaczowskiej jest duża różnorodność wspólnot i każdy znajdzie coś dla siebie.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Spotkanie z redaktorem odbyło się 18 października w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej. W wydarzeniu uczestniczyła młodzież ze Szkoła Podstawowa Nr 10 w Zamościu oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu.

Katarzyna Muszyńska

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe