40 nowych drzew w Zamościu

  • 19.10.2019, 13:55
  • Katarzyna Muszyńska
40 nowych drzew w Zamościu
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie oraz Polski Związek Łowiecki zorganizowali w Zamościu akcję „Jedno dziecko Jedno drzewo”.

Symbolicznie posadzono 40 młodych drzewek przy ulicy Lipskiej 42 – powiedział Piotr Zając, zastępca prezydenta miasta Zamość.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Akcja została zorganizowana by upamiętnić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 75-lecie powstania Lubelskiej Dyrekcji Lasów Państwowych – zaznaczył Lucjan Bednarz, nadleśniczy Nadleśnictwa Zwierzyniec.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Ta akcja to także powrót do zwyczaju, że zaraz po narodzinach dziecka sadziło się drzewo – zaznaczył Wojciech Adamczyk, Łowczy Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Posadzone zostały różne gatunki drzew.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zapytaliśmy także rodziców co myślą o takiej inicjatywie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas akcji sadzenia drzew odbył się także piknik rodzinny.

 

Katarzyna Muszyńska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe