Lubaczów. Podsumowanie VIII Regionalnego Przeglądu Chórów „Pieśni Maryjne”

  • 22.10.2019, 23:54
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Podsumowanie VIII Regionalnego Przeglądu Chórów „Pieśni Maryjne” Ks. Mariusz Pastuszak
Już po raz 8 odbył się (20.10) Regionalny Przegląd Chórów „Pieśni Maryjne” w Lubaczowie.

W tym roku do konkursu stanęło 8 chórów działających na terenie Archidiecezji Przemyskiej. Wykonawcy zaprezentowali utwory o tematyce maryjnej. Mieli na to 15 minut regulaminowego czasu. Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie jest właściwym miejscem dla tego typu wydarzeń muzycznych, stwierdza Kierownik Działu Dziedzictwa i Edukacji Kulturowej Centrum Kulturalnego w Przemyślu, Agata Hemon:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jakość brzmienia, emisja głosu czy dobór repertuaru, na to zwraca uwagę konkursowa komisja, mówi członek jury, pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, dr hab. Barbara Pazur:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jednak miejsca na podium są tylko trzy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Utworzenie zwycięskiego chóru powstało z potrzeby serca, mówi dyrygent Chóru Mieszanego „Deo Cantamus” z Tuczęp, Dominika Godzień:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Obecnie chór mieszany wykonuje utwory o tematyce religijnej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Radość ze zwycięstwa jest tym większa, gdyż „Deo Cantamus” jest chórem nie posiadającym w swych szeregach profesjonalnych muzyków.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na zakończenie wszystkie chóry wspólnie wykonały utwór „Gaude Mater Polonia”, a zwycięscy otrzymali nagrody. Fundatorami nagród byli Centrum Kulturalne w Przemyślu, Wójt Gminy Lubaczów, Burmistrz Lubaczowa, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie, Starosta powiatu Lubaczowskiego i Parafia Konkatedralna w Lubaczowie.

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe