Lubaczów. Zespół „Mazowsze”otrzymuje nagrodę

  • 23.10.2019, 00:30
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Zespół „Mazowsze”otrzymuje nagrodę Ks. Mariusz Pastuszak
XIX Narodowy Polski Festiwal Pieśni, Piosenki i Poezji Patriotycznej „Bogu i Ojczyźnie” w Lubaczowie dobiegł końca.

W tym roku Festiwal trwał od 18 do 20 października. Podczas kolejnych dni Festiwalu organizatorzy zaprezentowali szereg wydarzeń nawiązujących do 100-lecia Odzyskania Kresów Wschodnich i 80-lecia Utraty Kresów Wschodnich. Kultywowanie tradycji, szacunek do historii i jej przekazywanie, jest jednym z istotnych elementów tego Festiwalu, mówi organizator i Prezes Stowarzyszenia Narodowo-Patriotycznego „Rota”, Wojciech Mamczur:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W programie było m.in. spotkanie z Bolesławem Samosiukiem – dzieckiem Zamojszczyzny, czy wybitnym znawcą dawnych Kresów, historykiem, profesorem Stanisławem Nicieją. Była także projekcja filmu „Pieśń o wypędzonych” w reżyserii Lusi Ogińskiej czy spektakl teatru „Grot” z Warszawy. Można było również posłuchać wielu wykonawców utworów muzycznych. Także dla młodych artystów wartości patriotyczne są bardzo istotne, mówi wokalistka Zespołu Wokalnego działającego przy Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie, Martyna Kindrat:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Gwiazdą Festiwalu był Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Działalność Zespołu od początku promowała kulturę polską i wartości patriotyczne, mówi Dyrektor Zespołu „Mazowsze”, Jacek Boniecki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Za wybitne osiągnięcia w krzewieniu Kultury Polskiej, działalność Narodowo - Patriotyczną, miłość do Narodu Polskiego i wartości chrześcijańskich, Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” otrzymał nagrodę im. Ks. Kardynała Władysława Rubina.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Publiczność przyjęła Zespół „Mazowsze” z ogromnym entuzjazmem i nagrodziła wyróżnionych owacjami na stojąco.

 

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (118)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe