Lubaczów. Otwarcie wystawy „Wrastanie. Ziemie Zachodnie i Północne. Początek”

  • 24.10.2019, 11:40
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Otwarcie wystawy „Wrastanie. Ziemie Zachodnie i Północne. Początek”
„Wrastanie. Ziemie Zachodnie i Północne. Początek” to tytuł wystawy, która będzie zaprezentowana na Rynku w Lubaczowie, w dniach od 28 października do 1 grudnia br.

Od pierwszego wernisażu we Wrocławiu 6 listopada 2017 r. Wystawa była eksponowana w Szczecinie, Opolu, Zielonej Górze, Olsztynie, Poznaniu, Gdańsku, Malborku i w Warszawie. Lubaczów jest pierwszym miastem na dawnych Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej, które odwiedzi wystawa. Ta ekspozycja opowiada o zmaganiach z powojenną rzeczywistością ludności, która przybyła na Ziemie Północne i Zachodnie, mówi Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie, Piotr Zubowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nie jest to jednak „zwyczajna” wystawa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dla wielu mieszkańców powiatu lubaczowskiego może ona być wystawą wspomnień.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ekspozycja została przygotowana przez instytucje współpracujące w ramach Sieci Ziem Zachodnich i Północnych. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w stulecie odzyskania Niepodległości objął wystawę Patronatem Narodowym, a prezentacja wystawy w Lubaczowie została objęta Patronatem Honorowym Starosty Powiatu Lubaczowskiego Zenona Swatka.
Patronat Medialny nad wystawą sprawuje Katolickie Radio Zamość.

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe