Lubaczów. Wystawa „Światło i cień”

  • 26.10.2019, 09:44
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Wystawa „Światło i cień”
Już jutro, w niedzielę (27.10) w Muzeum Kresów w Lubaczowie, w Galerii Oficyna, odbędzie się wernisaż wystawy „Światło i cień” Marcina Pokrywki.

Ten urodzony w 1982 r. w Lubaczowie artysta jest Absolwentem Państwowego Liceum Plastycznego w Jarosławiu. Ukończył także studia artystyczne w 2007 r. w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego i uzyskał dyplom z malarstwa w pracowni profesora Tadeusza Gustawa Wiktora.

Tworzy prace techniką malarską, lecz również zajmuje się rysunkiem i fotografią. Prowadzi pracownię plastyczną. W Dachnowie, gdzie obecnie mieszka, jest także nauczycielem plastyki i terapeutą.

Brał udział w wielu wystawach zbiorowych m.in. w MDK Tomaszów Lubelski, MDK Chełm, „Pracownia 122”- Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, Kraków, Galeria Foyer Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Galeria na Strychu, Brzozów, Galeria Pentagon, Radom, Tomaszowski Dom Kultury, „Barwy Roztocza Tomaszowskiego”, BWA Rzeszów, „Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku”.
Jego prace zdobią wiele prywatnych kolekcji. Uczestniczył w ogólnopolskim konkursie „Barwy Roztocza Tomaszowskiego”, gdzie zdobył nagrodę posła na Sejm RP Wojciecha Żukowskiego.

Rozpoczęcie wernisażu o godzinie 11.00. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe