Zamojska Liga Boccia

  • 29.10.2019, 14:52 (aktualizacja 30.10.2019, 09:05)
  • Małgorzata Zaręba
Zamojska Liga Boccia
Polski Związek Boccia i Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu w dn. 5.10 zorganizowali Puchar Polski w Bocci.

Zawody te odbyły się w hali tenisowej OSiR przy ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu.  Zasady gry w boccie są proste, dlatego co roku uprawia ją coraz więcej osób i są to nie tylko niepełnosprawni.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zamość reprezentowały dwie drużyny, a celem zawodów było wyłonienie najlepszych zawodników, którzy mogliby dołączyć do składu kadry narodowej, by w przyszłości móc reprezentować nasz kraj na zawodach. W tegorocznym Pucharze Polski w Bocci zawodnicy reprezentujący nasz region poradzili sobie bardzo dobrze.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Raz w miesiącu na nawierzchni wielofunkcyjnej hali tenisowej OSiR odbywa się Zamojska Liga Boccia. Kto bierze udział w rozgrywkach powiedział Ireneusz Klimek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W bocci wyróżniamy kategorie sprawnościowe takie jak: BC1, BC2, BC3,BC4 i BC5, które zależne są od stopnia sprawności. Ze względu na zróżnicowanie sprawności zawodników kategorie te są łączone.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w bocci odbędą się w Krakowie.
 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe