Lubaczów. Odpust u św. Karola Boromeusza

  • 31.10.2019, 14:44
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Odpust u św. Karola Boromeusza Ks. Paweł Szutka
Już w najbliższą niedzielę (03.11) parafia pw. Świętego Karola Boromeusza w Lubaczowie będzie przeżywać uroczystości odpustowe.

Odpust parafialny jest jednym z najważniejszych wydarzeń w każdej parafii, świętem całej, lokalnej, chrześcijańskiej wspólnoty. Ta pełna wiary wspólnota, chcąc podziękować Bogu za przybycie do Lubaczowa Jana Pawła II w 1991 r., wybudowała kościół, mówi proboszcz parafii pw. Świętego Karola Boromeusza w Lubaczowie, Ksiądz Roman Karpowicz:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Główne uroczystości rozpoczną się o godzinie 12.00, a o 18.00 rozpocznie się koncert muzyki organowej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tego dnia uczestnicy parafialnego święta mogą uzyskać odpust czyli jak podaje Kodeks Prawa Kanonicznego „darowanie wobec Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Otrzymuje je wierny, odpowiednio przygotowany i po wypełnieniu pewnych określonych warunków”.

Tymi warunkami są stan łaski sakramentalnej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa według intencji Ojca świętego i wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.

Każdy wierny może zyskiwać odpusty czy to cząstkowe, czy zupełne dla siebie, albo dla zmarłych.

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe