„Żyję na 100 %”

  • 05.11.2019, 14:05 (aktualizacja 05.11.2019, 14:19)
  • Joanna Mazurek
 „Żyję na 100 %”
Ograniczenie liczby osób pijących ryzykownie i szkodliwie oraz przekazanie wiedzy na temat szkód, jakie wiążą się ze spożywaniem alkoholu - to cel, któremu ma służyć kampania informacyjno-edukacyjna „Żyję na 100%”.

Organizatorem kampanii jest Miasto Zamość, a wspiera ją Zamojskie Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Psychicznego. Oprócz działań takich jak np., powstanie fanpage'a akcji na Facebook'u, a na stronie zamosc.pl utworzenie specjalnej zakładki, w planach jest przygotowanie spotu/filmu ph. „Żyję na 100 %” oraz m.in. audycje radiowe, artykuły prasowe czy dystrybucja materiałów informacyjno-edukacyjnych do placówek podstawowej opieki zdrowotnej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Problem jest poważny w skali całego kraju. Tylko w zamojskich punktach sprzedaży napojów alkoholowych w 2018 r. wartość sprzedaży alkoholu wyniosła 79 504 889 zł i jest to wzrost o prawie 16% w stosunku do 2014 r.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Organizatorzy kampanii podkreślają, że jej celem nie jest nakłanianie do całkowitej abstynencji, chociaż niektóre osoby, np. młodzież i kobiety w ciąży czy kierowcy nie powinni pić w ogóle. Akcja ma pokazać, kiedy picie staje się ryzykowne i jakie są granice ryzyka.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Refleksję nad własnym piciem nie tylko warto, ale trzeba podjąć.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kampania potrwa do marca przyszłego roku. Realizowana jest w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

 

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe