XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

  • 07.11.2019, 11:04
  • Joanna Suszko
XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym
„Przemilczane cierpienie”. Pod tym hasłem w najbliższą niedzielę (10.11) przeżywać będziemy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Organizowany jest on przez sekcję polską Papieskiego Stowarzyszenia 'Pomoc Kościołowi w Potrzebie'. O idei tego dnia mówi ks. Andrzej Paś, koordynator medialny Stowarzyszenia 'Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W tym roku pochylać się będziemy nad sytuacją chrześcijan w Sudanie Południowym, którzy stanowią 60% społeczeństwa. 40% to katolicy. Ten najmłodszy kraj świata od kilku lat boryka się ze skutkami wojny domowej – mówi Mateusz Cieniawski z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Choć oficjalnie wojna domowa już się zakończyła, to mieszkańcy tego kraju wciąż ponoszą konsekwencje na skutek wewnętrznych konfliktów. W Sudanie Południowym 7,5 mln osób cierpi głód, 3,5 mln nie ma dachu nad głową, a wiele dzieci siłą wcielanych jest do grup paramilitarnych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W kwietniu tego roku papież Franciszek spotkał się z przywódcami Sudanu Południowego wzywając ich do trwałego pokój. Od 2015 r. międzynarodowe Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International) przyznało prawie 3,5 mln euro pomocy Kościołowi w Sudanie Południowym na takie projekty, jak odbudowa świątyń i obiektów duszpasterskich, formacja kapłanów i stypendia mszalne.

Jedną z form pomocy, do której zachęca stowarzyszenie, jest zbiórka do puszek, która w niedzielę (10.11) odbędzie się w naszych parafiach. Pieniądze zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby Kościoła Sudanie Południowym.

Joanna Suszko

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe